< O FRINGE FESTIVALU PRAHA >

Eklektický mix divadla, komedie, hudby, tance a poezie se koná každý rok na několika jevištích na Malé Straně v Praze - Fringe festivalová extravaganza je něco, na co jen tak nezapomenete.

Festival se pravidelně koná na konci května, kdy během 9 festivalových dní mají diváci unikátní možnost zhlédnout práci stovek umělců z celého světa. Ti přijíždějí do Prahy s tradičními i experimentálními představeními, které prezentují na jedinečných jevištích v historickém centru jednoho z nejkrásnějších měst na světě.

Každý rok se na Malé Straně odehraje na 200 představení 40 různých divadelních show. Hraje se každý den od pozdního odpoledne do pozdního večera, kdy se všichni návštěvníci scházejí spolu s vystupujícími umělci ve Fringe klubu, kde pokračuje zábava do brzkých ranních hodin.


Historie festivalu:

Pražský Fringe festival je nezbedné vnouče úplně prvního Fringe festivalu v Edinburgu. V roce 2011 jsme oslavili desetileté výročí konání Fringe festivalu v srdci Evropy, v Praze. Od skromných počátků v roce 2002 jsme ušli mílovými kroky pořádný kus cesty, kdy každý rok pro nás znamenal vývoj směrem k většímu a populárnějšímu festivalu. První rok navštívilo festival asi 400 lidí, postupem času se naše fanouškovská základna rozšiřovala a v posledních letech přijíždí na Fringe okolo 6000 diváků všech věkových kategorií.

14. ročník Fringe festivalu Praha se uskuteční od 22. května do 30. května 2015World Fringe Alliance


Rezervace ubytování


Lokál Inn

Mosaic House

Fusion Hotel Prague
Brožura Fringe festivalu Praha 2014 na issuu.comNaši přátelé


Prague Film Theater Center

Prague Youth Theatre

Prague Pride 2014

Kino Světozor

Q